Bir Albüm Hikayesi
29 Mart 2013, Cuma

Pek çok defter tuttum ama kayıtla ilgili zamanları atladığımı farkettim. İleride hatırlamak üzere ve müziğimin akıbetini merak edenler için bu sefer böyle bir uğraş içine girdim. Bir sebebi de motivasyonu koruyabilmek.. Malum yine bir solo çalışma.. Ama bu sefer biraz daha farklı. Tamamen yalnız değilim.

Eski grup ALT'tan Sertan'la (Sertan Soğukpınar) yaklaşık bir yıldır çalışıyoruz. İlk başta rahatlama amaçlı başlayan stüdyo vakitlerinde sonradan kaydedilmeyi bekleyen şarkı fikirlerine değindik. Evde yaptığım altyapıları stüdyoya getiriyor ve onların üstüne çalıyorduk. Bu süreçte hiç basçı yardımı almayışımız gerçekten bazen zorlayıcı ve keyifsizdi ama ne kadar az insan o kadar az problem...

Neyse ki bütün şarkılar şekillendi ve kayıt aşamasına geldik. Bu arada Amos albümü tınısındaki sakin akustik gitarlara ve davullara veda etmek zorunda kaldım :) ama buna değdi.. Şimdi biraz daha elektro gitar ağırlıklı ve kanlı canlı davullu bir çalışma olacak ortada. Şarkılar yine geniş bir döneme ait olduğu için arada farklılıklar olabilir ve enstrümantal şarkılar da bulunmakta bu sefer. Şimdilik 12 şarkıdan oluşan isimsiz bir albümün hikayesi.. Buyrun..

AddThis Social Bookmark Button
 

Yorumlar  

 
+1 # Gizem Selçuk 29-03-2013 16:55
amos muhteşem bir albümdü. yeni albümün de öyle olacağına eminim. merakla bekliyorum=) iyi çalışmalar...
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Orkun Tüzel 30-03-2013 10:34
Sağol Gizem, ben de bitince nasıl olacağını merak ediyorum. Umarım fazla beklemeyiz.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı