Gitar ve Davul Kayıtlarının Ardından
18 Nisan 2013, Perşembe

Umduğumdan kısa sürdü.. Dün itibariyle akustik gitar kayıtları bitti.. Böylece iki haftalık bir dönem kapanmış oldu. Hangi şarkıyı nasıl çaldım hatırlamıyorum. Aklımda kalan, yüzlerce veya binlerce kere kayıt -> durdur -> sil komutlarını tuşlamış olmak ve sırt ağrılarım... Başka başka?

Gündüzleri ısınıyordum, öğle vakitlerinde kayıda başlayıp yoruluncaya kadar devam ediyordum. Eğlendiğim zamanlar da oldu. Yeni sesler denediğim ya da sololar için çeşitlemeler yaptığım zamanlar gibi.. Işıkları kapıyordum ve keyfime bakıyordum..  Havaların kötü gitmesi ise benim işime geldi, böylece perdeleri kapatıp dışarıda ne olduğunu umursamadan işime baktım. Bu arada uzun süredir yapmadığım bir şeyi de hatırladım. Yatmadan önce gecenin sessizliğinde sadece müzik dinlemek. Bu sırada bir şeyle uğraşmamak.. İyi geldi..

Burası da Sertan'ın mekanı. Fiyakalı değil mi? :) Gün içinde ben kayıtları yaparken o da burada yaptığı son kayıdı yolluyor ve sonra telefonda performansı yorumluyorduk. Böylece gitar ve davul kayıtları birlikte bitmiş oldu, rahatladık.. İkimiz de kayıtlarda yalnızdık. Bir yandan bilgisayarla uğraşmak da gerektiğinden tek başına olmak zaman zaman zordu ama başka çare yoktu. Stüdyoya girip 10 günde albüm kaydettiklerini söyleyen gruplara gerçekten şaşırıyorum. Bir gün ben de yapabilirim umarım. Belki de olması gereken odur, kimbilir.

Şimdiki plan ise ben gitar kayıtlarını editledikten sonra tekrar bu odaya vokal kayıtları için kapanmak... Bu sefer iki kişi olacağımız için daha yumuşak bir süreç olacaktır. Ne çıkacağını merak ediyorum. Uzun süredir bunu yapmıyordum. Heyecanla bekliyorum..

Görüşmek üzere

AddThis Social Bookmark Button